Uczniowie z Galin dokarmiają ptaki

2019-02-19 08:18:33(ost. akt: 2019-02-19 08:19:50)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

11 lutego obchodzony jest Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach we współpracy z Nadleśnictwem Bartoszyce zadbali o to, aby karmniki dla ptaków były tego dnia pełne.
Dzień ten ma przypominać o tym, że zima to trudny okres dla dzikich zwierząt ponieważ gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody. Uczniowie przedszkola oraz klas I – III wysłuchali wykładu pana leśniczego.

Nasz gość przedstawił dzieciom prelekcję na temat sposobu życia, snu zimowego, odżywiania zwierzyny oraz zwrócił szczególną uwagę na umiejętne i pożyteczne pomaganie zwierzętom.

Po wstępie teoretycznym udaliśmy się wspólnie do szkolnych karmników, aby zostawić tam przygotowaną przez leśniczych karmę dla ptaków. Podczas działania wspólnie zastanawialiśmy się jakie ptaki przylecą do przedszkolnego karmnika oraz jakie zwierzęta można spotkać przy paśnikach.

Jolanta Topczyłko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5