Był pijany, spowodował kolizję

2019-02-18 13:00:00 (ost. akt: 2019-02-18 11:36:45)
Alkomat

Alkomat

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Zjechał na przeciwległy pas ruchu, był pijany a mino to nie poczuwa się do odpowiedzialności za to zdarzenie. 65 – latek z gm. Bartoszyce miał w organizmie 2,3‰ alkoholu, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za przestępstwo i wykroczenie, grożą mu poważne konsekwencje.
W sobotę (16 lutego) po g. 19 – tej policjanci interweniowali w sprawie kolizji drogowej na ul. Nowowiejskiego w Bartoszycach. Zderzył się tam seat z fordem.

Okazało się, że kierujący seatem jest pijany, w jego organizmie było 2,3‰ alkoholu. Policjanci ustalili, ze 63 – latek jadący seatem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem kierowanym przez 47 – latka.

63 – latek nie zaprzeczał, że jest pijany, twierdził jednak, że nie jest winny kolizji drogowej. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, które miał od 26 lat.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 63 – latek odpowie przed sądem. Za to przestępstwo można trafić za kraty nawet na 2 lata. Kolejne konsekwencje jakie grożą mężczyźnie to zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres co najmniej 3 lat i dodatkowo obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Za spowodowanie kolizji drogowej, w postępowaniu przed sądem grozi kara grzywny do 5 tys. zł.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. I znów te Bartoszyce! #2684260 | 46.170.*.* 19 lut 2019 11:16

    siedlisko i wylęgarnia wszelkiej patologii, nie będę jej rodzajów wymieniał, wiecie o co chodzi....

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5