Wojciechy. Akademia Bezpiecznego Puchatka

2019-02-17 14:53:27(ost. akt: 2019-02-17 14:56:37)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Uczniowie klasy I Szkoły w Wojciechach od września 2018 roku wzięli udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
Program realizowano poprzez zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz w domu i w szkole. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych i wakacji. „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze.

Program poruszał także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomego do domu, podczas nieobecności rodziców.

Na zakończenie programu dzieci rozwiązały „Test wiedzy o bezpieczeństwie”, którego zadaniem było nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale jednocześnie przypomnienie zasad bezpieczeństwa m.in. w Internecie – ujawniania swoich danych osobowych.

W wyniku podjętych działań zdobyliśmy Certyfikat „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, a Pierwszoklasiści zdobyli Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka.

Urszula RynkiewiczCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5