Przedszkolaki w "Ogniku"

2019-02-16 09:41:28(ost. akt: 2019-02-16 09:46:43)

Autor zdjęcia: Jolanta Dzik

14 lutego 2019 r. dzieci z grupy Jeżyki i Pszczółki Przedszkola Publicznego nr 2 uczestniczyły w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik” w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.
Przedszkolaki miały okazję poznać zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia i przyswoić kanon zachowań w niebezpiecznych sytuacjach.

Ważne jest aby dzieci w sytuacjach traumatycznych miały zaufanie do służb ratujących zdrowie i życie.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, praktycznie ćwiczyły jak wezwać pomoc, jakie informacje należy podać. W specjalnym pomieszczeniu miały okazję zobaczyć jak postępować podczas pożaru. Dowiedziały się o zasadach bezpiecznej ewakuacji.

Wiele niebezpieczeństw czeka na nas w związku z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń elektrycznych, wentylacji i gazu. Omówione zostały zagrożenia związane z cichym zabójcą czyli tlenkiem węgla.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym zajęcia Strażakom i życzymy jak najmniej wyjazdów do akcji i szczęśliwych powrotów.

Jolanta Dzik


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5