Rada powiatu już w pełnym składzie. Nowy radny złożył ślubowanie

2019-02-15 13:26:40 (ost. akt: 2019-02-15 13:57:37)
Sesja Rady Powiatu Bartoszyckiego z 15 lutego 2019 roku

Sesja Rady Powiatu Bartoszyckiego z 15 lutego 2019 roku

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bartoszycach odbyła się kolejna sesja rady powiatu. Obrady zawierały kilka punktów, a trwały trzy i pół godziny.
Sesja zaczęła się chwilą ciszy. W ten sposób upamiętniono zmarłego byłego premiera Jana Olszewskiego. Dokonano również zaprzysiężenia nowego radnego. Ślubowanie złożył Piotr Sebastian Stapaj. Zastąpił on w radzie Zbigniewa Pietrzaka, który kilka tygodni temu zrezygnował z mandatu.

Podczas obrad radni podjęli kilka uchwał, dotyczących m.in. zmian w budżecie oraz w statucie powiatu. Udzielono również pomocy finansowej gminie Bisztynek, a pieniądze przeznaczone będą na zakup prądnicy dla tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z przedstawionych przez starostę Zbigniewa Nadolnego informacji można było się dowiedzieć m.in., że wkład powiatu do budowy drugiego mostu w Bartoszycach wzrośnie z 3 do 4 milionów złotych, począwszy od 2020 roku (spłacany przez trzy kolejne lata).

Głos zabrał również radny sejmiku województwa Marcin Kazimierczuk. Mówił on przede wszystkim o uchwale, której jest inicjatorem. Chodzi o przywrócenie połączenia kolejowego na trasie Bartoszyce — Lidzbark Warmiński i dalej do Dobrego Miasta. Pieniądze na tę inwestycję miałyby pochodzić m.in. z rządowego Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowe (Kolej Plus).

Jak na razie Komisja Strategii Rozwoju Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydowała, że wyżej wymieniona linia nie zostanie wpisana do wojewódzkiego programu. Jak podczas sesji powiedział radny Kazimierczuk, zdecydowały o tym głosy koalicji Platformy Obywatelskiej i PSL. Uchwała pojawi się jeszcze podczas najbliższej sesji sejmiku w poniedziałek 18 lutego.

Podczas obrad rady powiatu udało się w końcu utworzyć obligatoryjną dla wszystkich rad Komisję Rewizyjną. W jej skład weszli Wiesław Kurach, Robert Pająk i Ireneusz Rogowski, który wcześniej musiał zrezygnować z funkcji wiceprzewodniczącego rady, by uzupełnić skład wspomnianej komisji.

Nie udało się natomiast powołać jednej Komisji Budżetu oraz ds. Realizacji Zadań Powiatu. Radni z klubu Koalicji Obywatelskiej zarzucali najpierw, że jedna komisja nie da rady pracować nad wszystkimi sprawami. Potem jednak zgłosili do niej swoich wszystkich radnych. Wtedy pojawił się kolejny impas, bo zaczęła się dyskusja, ilu radnych komisja powinna liczyć.

Ostatecznie powołanie jej zdjęto z porządku obrad. Do czasu kolejnej sesji wszyscy radni mają się spotkać, porozmawiać i wypracować stanowisko co do liczebności radnych w komisji oraz co do tego, które osoby mają w niej pracować.

Powołano natomiast Radę Społeczną Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach. Znaleźli się w niej: Zbigniew Nadolny, Marcin Kazimierczuk (przedstawiciel wojewody), Zbigniew Ciechomski (przedstawiciel marszałka), Władysław Bogdanowicz, Jerzy Szarejko, Krzysztof Łuszczyk, Grzegorz Mucha, Marcin Matejunas, Lech Darski i Ryszard Zduniuk.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. emerytka #2683665 | 176.97.*.* 18 lut 2019 10:28

  Rada Miasta i Rada Powiatu, to dwa zwalczające się obozy, nie dobro NASZEGO MIASTA im w głowie, lecz własne interesy i stołki, nazwisk nie trzeba wymieniać , wystarczy obejrzeć ich obrady, żenada i wielki smutek że takie coś wybraliśmy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. A K U A #2682117 | 83.6.*.* 15 lut 2019 15:40

   Platfusi pokazująswoje swoje właściwe oblicze. Jak wygrają wybory i mają większość to demokracja działa. Jak przerżną i siedzą w opozycji to torpedują wszystko i działają na niekorzyść mieszkańców . Niech publicznie zadeklarują czy nie chcąc pracować w komisjach biorą całą nienależną im w tym przpadku dietę czy częściowo się zrzekli.Aż chciałoby się nie tylko rzec ale krzyknąć ,że tylko frazesy i populizm z jakimi idziecie do wyborów plus kasa się dla was ( specjalnie mała litera) liczą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #2682106 | 91.196.*.* 15 lut 2019 15:21

   Szaro,buro i ponuro.Głupie to. TVPis też disiaj czaro-biała?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5