Poznajemy szkoły średnie w Bartoszycach

2019-02-08 06:56:51(ost. akt: 2019-02-08 07:00:34)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Uczniowie klasy VII i VIII szkoły w Wojciechach wybrali się wraz z nauczycielami na ciekawą wycieczkę do Bartoszyc. Poznawali szkoły średnie w których, być może, przyjdzie im się uczyć.
W środę, 16 stycznia uczniowie klasy VII i VIII szkoły w Wojciechach wybrali się wraz z nauczycielami na wycieczkę do Bartoszyc. Pierwszym jej etapem był tzw. „Mechaniak”, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.

Swoich potencjalnych przyszłych uczniów przywitał wicedyrektor szkoły, który przedstawił realizowane w jego szkole profile kształcenia.

Następnie wspólnie ze szkolnym doradcą zawodowym oprowadzili ich po pracowniach przygotowujących uczniów do wybranych zawodów. Szczególnym zainteresowaniem, przynajmniej niektórych z nich, cieszyły się szkolne warsztaty gdzie przyszli mechanicy pracowali nad „małym” Fiatem.

Po zwiedzeniu „Mechaniaka” grupa przeszła do Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji, które mieści się na tej samej ulicy.

Tam, trochę zmarzniętych uczniów przywitała herbatą i ciasteczkami p. Małgorzata Wendorff-Karólewska, która jest powiatowym doradcą zawodowym.

Przy pomocy prezentacji multimedialnej przybliżyła nam zasady rekrutacji uczniów do szkół ponadpodstawowych. Następnie zaprezentowała sieć szkół średnich i zawodowych w powiecie bartoszyckim oraz najciekawsze szkoły w naszym rejonie i województwie.

W trakcie spotkania uczniowie zadawali dużo pytań związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej. Ponieważ zbliżała się godzina zaplanowanego jeszcze w tym dniu spektaklu teatralnego w BDK, umówione zostało kolejne spotkanie z panią Wendorff, odbędzie się ono w naszej szkole, w marcu.

Bogdan Kuźmicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5