W niedzielę wybory w gminie Bartoszyce

2019-02-07 12:35:17 (ost. akt: 2019-02-07 12:50:07)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sylwia Konraciuk lub Robert Turuta w najbliższą niedzielę (10 lutego) zostanie wybrana(y) radnym Rady Gminy Bartoszyce. W okręgu nr 4 odbędą się wybory uzupełniające po wygaszeniu mandatu radnego Andrzeja Dychy, który został wójtem gminy Bartoszyce.
Dwoje kandydatów stara się w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Bartoszyce w okręgu wyborczym nr 4 obejmującym miejscowości Dąbrowa, Nalikajmy, Wipławki, Szylina Mała, Szylina Wielka, Falczewo, Wiatrak, Wirwilty,

Są to:
- Sylwia Maria KONDRACIUK, lat 38, zam. Dąbrowa,
zgłoszona przez KWW SYLWIA KONDRACIUK

- Robert TURUTA, lat 46, zam. Dąbrowa,
zgłoszony przez KWW ROBERTA TURUTY

Wybory zarządzono w związku z tym, że radnym Rady Gminy Bartoszyce z okręgu nr 4 został wybrany Andrzej Dycha, który następnie został wybrany wójtem gminy Bartoszyce a w związku z tym jego mandat radnego wygasł.

Gmina Bartoszyce jest gminą w której okręgi wyborcze są jednomandatowe (gmina do 20 000 mieszkańców) i w każdym przypadku wygaśnięcia mandatu radnego muszą zostać zarządzone wybory uzupełniające.

Uprawnieni do głosowania mieszkańcy okręgu nr 4 swe głosy oddawać będą w lokalu w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. Głosy można oddawać w godzinach 7 - 21.

and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 123 #2677590 | 83.6.*.* 7 lut 2019 20:29

    I to jest patologia. Jeden kandydat powinien startować na jedno stanowisko. Startuje na radego to nie może startować na wójta burmistrza i odwrotnie. Przykładem pewna radna z Górowa Ił która, chyba prze trzy kadencje, była radną powiatową w miejsce Pani Wójt.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5