ZSP nr 1 im. Kresowiaków liderem programu Szkoła Partnerska

2019-02-07 07:14:15(ost. akt: 2019-02-07 07:21:07)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 1 w Bartoszycach

Popularny "Mechaniak" został wyróżniony nadaniem tytułu lidera programu Szkoła Partnerska przez Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
2 lutego 2019 r. podczas uroczystości wręczania dyplomów absolwentom Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego rocznika 2017/2018 została podsumowana kolejna edycja programu Szkoła Partnerska.

Jest to autorski program tego wydziału, który zakłada nawiązanie współpracy między wydziałem a szkołami średnimi w zakresie edukacji młodzieży w obszarze ochrony środowiska, rolnictwa, architektury krajobrazu, leśnictwa, gospodarowania odnawialnymi źródłami energii itp.


Oferowane przez UWM zajęcia takie jak: wykłady, zajęcia laboratoryjne i terenowe mogą odbywać się na terenie uczelni, ale też w placówkach z nią współpracujących.

W roku 2017/2018 w programie Szkoła Partnerska uczestniczyło 11 szkół średnich. Trzy najaktywniejsze, w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach, zostały wyróżnione i otrzymały tytuł lidera.

Warto wspomnieć, że w tym okresie uczniowie naszej szkoły wyjeżdżali zarówno na zajęcia z zakresu przedsiębiorczości na UWM, jak i uczestniczyli w zajęciach antysmogowych prowadzonych na terenie naszej szkoły.

M.Maciejewska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5