Uczyli się od policjanta jak zachować się bezpiecznie podczas ferii

2019-01-23 14:57:45(ost. akt: 2019-01-23 15:02:34)

Autor zdjęcia: Bożena Kiszło

Przedszkolaki z Bezled spotkały się z policjantem i dowiedziały jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowych, feryjnych zabaw, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i radzić sobie w trudnych sytuacjach.
Bezpieczne zajęcia i zabawy w czasie zimy - to dobry temat do omówienia z dziećmi w okresie, gdy zima w pełni, pagórki pokryte grubą warstwą śniegu, zamarznięte zbiorniki wodne i dużo wolnego czasu.

Należy zastanowić się i zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa dzieci i zapewnienia im właściwej opieki podczas różnych zajęć i zabaw tj.: "W jaki sposób organizować dzieciom czas wolny, aby były bezpieczne?, "Dlaczego nie wszystkie miejsca zajęć i zabaw dzieci są bezpieczne?"," Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci?" itp.

W przedszkolu w Bezledach odbyło się spotkanie z policjantem, aspirantem Wojciechem Bałdygą, który przeprowadził pouczające zajęcia z dziećmi, pomógł rozwiązać różne problemy i odpowiedział na wiele pytań zadanych przez przedszkolaków.

Podczas spotkania dzieci poznały i utrwaliły zasady bezpieczeństwa i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach w różnych miejscach i okolicznościach, a zwłaszcza podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz w pobliżu dróg.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, dzieci obdarzyły gościa zaufaniem, podziękowały za ciekawe spotkanie, a pan policjant wręczył wszystkim odblaski.
Bożena Kiszło


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5