Młodzież z "Elizki" zdecydowanie sprzeciwia się mowie nienawiści i hejtowi w Internecie

2019-01-23 06:57:55(ost. akt: 2019-01-23 07:13:21)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 2 w Bartoszycach

"Prawi w Sieci" - to hasło tegorocznego projektu społecznego, realizowanego przez grupę młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach. Uczniowie działają w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" i postawili sobie za cel szerzenie świadomości odbiorców na temat praw wynikających z korzystania z Internetu oraz konsekwencji ich łamania.
- Zdecydowanie jesteśmy przeciwni hejtowi, mowie nienawiści i wszelkiej przemocy w Internecie - twierdzi Eliza Pasiecznik, liderka grupy.

- Dlatego zdecydowaliśmy się mówić głośno o tym, co nam wolno w sieci, a za co grożą kary.

Od dwóch tygodni grupa projektowa prowadzi prelekcje w szkole. Mówi nie tylko o prawach obowiązujących w sieci, ale pokazuje również konsekwencje stosowania cyberprzemocy w oparciu o fakty.

- Po prelekcjach, podczas spotkań z rówieśnikami, prosiliśmy o informacje zwrotne, które wysłuchaliśmy z uwagą, dyskutowaliśmy, odpowiadaliśmy na pytania - mówi Wojtek Kucharski, członek grupy.

-To jest bardzo potrzebne, żeby poprawić nasze działania i w jeszcze lepszy sposób przekazywać innym naszą wiedzę.

Ostatni miesiąc był bardzo pracowity. Młodzi musieli zmierzyć się z rozplanowaniem budżetu i pozyskaniem materiałów promocyjnych.

- We współpracy ze studiem reklamy stworzyliśmy naklejki z naszym logo, balony, plakaty i ulotki - tłumaczy Justyna Speruda, członkini grupy.

- Zaprojektowaliśmy również koszulki, w których występujemy podczas prelekcji, dumnie pokazując napis "Prawi w Sieci’’. Po feriach zimowych rozpoczynamy prezentacje w innych szkołach w naszym powiecie. Mamy nadzieję, że dotrzemy do jak największego grona osób, dzięki czemu cyberprzestępczość zmaleje - podsumowuje.

Grupa projektowa "Prawi w sieci": Eliza Pasiecznik, Oliwia Wasyłyk, Justyna Speruda, Agnieszka Potymko, Ewa Bylina, Wojtek Kucharski.

ZSP2


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. qwdqd #2670029 | 83.9.*.* 26 sty 2019 20:59

  bo młodzież chce dalej w necie ludzi ublizac grozic i w reallu zabijac o tym chodzi a sejm zaraz bedzie karać razem policja

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Matka #2669524 | 81.15.*.* 25 sty 2019 14:41

  Zamiast pochwalić mlode pokolenie ze zajmuje sie trudnym tematem i coś robi to ważniejsza nazwa szkoły.Nie rozumiem.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. xxxx #2667796 | 81.190.*.* 23 sty 2019 08:27

  "Elizki" ??? To jak żeroma nazwać Stefanka xD. Odzieżówka to odzieżówka albo szpulka

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5