Goethe Institut Warschau nagrodził uczniów z Żydowa i Bezled

2019-01-21 10:26:32(ost. akt: 2019-01-21 10:33:20)
W ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch” („Z niemieckim w drogę”) Goethe Institut Warschau i wydawnictwo Klett organizują konkursy promujące naukę języka niemieckiego. W styczniu 2019 r. poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu na plakat lub pracę przestrzenną pod tytułem „Recycling? Na klar!” („Recycling? Ależ oczywiście!”).
W gronie zwycięzców konkursu znalazła się Zuzanna Sinkiewicz, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie, która przedstawiła pracę „Ein neuer Blick auf Recycling Mode? Na klar!” (Nowe spojrzenie na modę na recykling? No jasne!”).

Praca — suknia wraz z torebką i kapeluszem — została wykonana z makulatury, kartonu, zużytych butelek, nakrętek, folii. Duże znaczenie w ocenie pracy miał pomysł, innowacyjność, oryginalne spojrzenie na ochronę środowiska. Jedną z nagród będą warsztaty nt. ochrony środowiska dla uczniów szkoły w Żydowie, prowadzone przez konsultantkę języka niemieckiego z Goethe Institut Warschau.

To drugi sukces uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Bartoszyce, którzy już w pierwszym roku nauki języka niemieckiego wykazali się talentem i zaangażowaniem. W czerwcu 2018 r. praca Jakuba Jakutowicza z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na plakat w języku niemieckim pod hasłem „Deutsch um uns herum” („Język niemiecki wokół nas”).

Praca nawiązuje do kultury i historii regionu Bartoszyc. Oceniana była oryginalność oraz strona językowa pracy. Nagrodą był zestaw materiałów edukacyjnych do pracy i zabawy z językiem niemieckim na lekcjach.

Opiekunem obydwu laureatów jest nauczycielka języka niemieckiego Anna Murawska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Murawska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5