Wydarzenia kulturalne w Bartoszycach odwołane w związku z żałobą narodową

2019-01-18 07:00:00 (ost. akt: 2019-01-17 13:03:25)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Od g. 17 w piątek do g. 19 w sobotę (18-19 stycznia) trwać będzie ogłoszona przez prezydenta kraju Andrzeja Dudę żałoba narodowa. W Bartoszycach nie odbędą się w tym czasie niektóre zaplanowane wcześniej wydarzenia.
Żałoba narodowa jest związana z pogrzebem zamordowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który odbędzie się w sobotę.

Tym samy w Bartoszycach nie odbędą się wszystkie zaplanowane na ten dzień wydarzenia. Odwołany został piątkowy koncert zespołu Grube Ryby, nie odbędą się również sobotnie obchody Dnia Babci i Dziadka w Bartoszyckim Domu Kultury, podczas którego na scenie miały zaprezentować się uczestnicy kół tanecznych i wokalnych BDK, a z koncertem miał wystąpić zespół Druga Zmiana.


Rozegrana zostanie natomiast ostatnia kolejka mistrzostw Bartoszyc w futsalu. Brak możliwości przełożenia meczów na inny termin organizatorzy tłumaczą brakiem wolnych terminów w hali przy ul. Limanowskiego. Przed każdym meczem jednak drużyny uczczą pamięć Pawła Adamowicza chwilą ciszy, a każdy zespół zagra z czarnymi opaskami na rękawach koszulek.

W piątkowe popołudnie 18 stycznia mieszkańcy Bartoszyc zamierzają spotkać się przy krzyżu na cmentarzu komunalnym przy ul. Kętrzyńskiej. Od kilku dni informacja o tej inicjatywie krąży w mediach i na portalach internetowych.

Podobna inicjatywa miała już miejsce w środę wieczorem 16 stycznia. Wówczas ok. 40 osób zebrało się przy choince miejskiej na placu Bohaterów Westerplatte, gdzie ułożyło z zapalonych zniczy i świeczek serce ku pamięci prezydenta Gdańska.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Allsynonim #2665759 | 31.0.*.* 19 sty 2019 15:02

    A co dzien dziadka wspolnego z Pawlem A. . nie popasajcie w paranoje .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5