Dawid Pażuś pojedzie w czerwcu na swoje czwarte mistrzostwa Europy w karate

2019-01-14 08:17:58 (ost. akt: 2019-01-14 08:34:29)
Dawid Pażuś (pierwszy z lewej) zakwalifikował się na czerwcowe mistrzostwa Europy juniorów w karate

Dawid Pażuś (pierwszy z lewej) zakwalifikował się na czerwcowe mistrzostwa Europy juniorów w karate

Autor zdjęcia: Archiwum BKKK

W Turku odbyły się 13 stycznia mistrzostwa kraju Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, które były jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw Europy. Bartoszycki klub reprezentował z powodzeniem Dawid Pażuś.
Dawid walczył w kat. junior +75 kg. Zajął 1. miejsce, dzięki czemu uzyskał kwalifikacje do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

Podczas turnieju Dawid stoczył trzy zwycięskie pojedynki, a w finale pokazał wielką klasę i pokonał swojego przeciwnika przez ippon. Ogółem w zawodach uczestniczyło 224 zawodników z całego kraju.

Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 27-30 czerwca w Pradze. Dla Dawida Pażusia będzie to już czwarty udział w turnieju tej rangi. W przeszłości dwukrotnie stawał w nich na podium. W 2016 roku został mistrzem Europy kadetów, zaś w ubiegłym roku zdobył brązowy medal w rywalizacji juniorów.

kwk, al

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5