Warsztaty rękodzieła uczniów liceum

2019-01-12 08:13:45(ost. akt: 2019-01-12 17:00:29)

Autor zdjęcia: Dorota Haraf

Trudnej sztuki wyplatania koszy z wikliny uczyli się uczniowie bartoszyckiego "Żeroma". Warsztaty odbyły się w ramach programu Erasmus+
Kolejnym działaniem w ramach projektu Erasmus+ "Heritage and culture: exploring, sharing and preserving the hidden treasures of European cultural heritage" były warsztaty, które odbyły się 8 stycznia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

Na zajęciach przeprowadzonych przez pracowników MOPS-u uczniowie liceum im. Stefana Żeromskiego mogli poznać trudną sztukę rękodzieła ludowego jaką jest wyplatanie koszyków z wikliny.

Przez parę godzin w pełnym skupieniu i z zaangażowaniem uczyli się od podstaw, jak stworzyć wiklinowy kosz. (Rezultaty można ocenić na zdjęciu.)

Celem działań w ramach projektu jest zachęcanie uczniów do współpracy i praktycznych inicjatyw dotyczących zrozumienia, promocji i zachowania dziedzictwa kulturowego w kontekście narodowym i europejskim.

Efekty przedsięwzięć są prezentowane na kolejnych wymianach młodzieży. W najbliższym czasie uczniowie liceum wyjadą do Bułgarii, gdzie odbędzie się podsumowanie prac związanych z przysłowiami i ich rolą w naszym życiu.

Dorota Haraf

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5