Bezledy. Wspólne kolędowanie w przedszkolu

2019-01-07 08:09:49(ost. akt: 2019-01-07 08:12:17)

Autor zdjęcia: Bożena Kiszło

Od kilku lat cała społeczność przedszkola w Bezledach przy współudziale rodziców spotyka się, by kultywować polskie tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.
W okresie przedświątecznym w poszczególnych grupach pod kierunkiem nauczycielek przedszkolaki wykonały karty świąteczne, dekoracje, ozdoby na choinkę, stroiły choinki, poznały polskie tradycje bożonarodzeniowe.

Podczas uroczystości dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie „Czas na kolędę” w formie inscenizacji, wierszy, piosenek o tematyce świątecznej.

Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziły wszystkich uczestników
w radosny świąteczny nastrój, umożliwiły kulturalne i aktywne spędzenie czasu wolnego w gronie kolegów, pracowników przedszkola i członków rodziny.

Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności oraz słodyczami od obecnej na uroczystości wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach pani Izabeli Majchrzak.

Po występach udaliśmy się do sali na spotkanie opłatkowe, poczęstunek, „Loteryjkę świąteczną” - niespodzianki dla dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz na temat „Tradycje świąteczne w oczach rodziców i dzieci”. Gorące życzenia, karty świąteczne dla rodziców, podziękowania za udział w tym niezwykłym dniu zakończyły obchody „Wspólnego kolędowania”.

Bożena Kiszło


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5