Przedszkolaki z bartoszyckiej "Dwójeczki" rozebrały choinkę z odblasków

2019-01-03 10:33:21(ost. akt: 2019-01-03 10:37:34)

Autor zdjęcia: Alicja Łukjanowicz

Zawsze jest dobry czas, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków. Nawet świąteczna choinka może w tym pomóc.
Dzieci z grupy "Biedroneczek" Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach zostały zaproszone do Komendy Powiatowej Policji, aby ubrać choinkę własnoręczne przygotowanymi ozdobami. Po przyjściu na miejsce okazało się jednak, że w holu budynku czekała choinka już udekorowana, ale… odblaskami.

Małe dzieci, które wiedzą, że choinkę się ubiera, początkowo były bardzo zdziwione, gdy policjantka poprosiła o rozebranie drzewka z odblasków. Po wyjaśnieniu, iż choince odblaski nie są potrzebne, za to im bardzo się przydadzą pod warunkiem, że będą je nosić przymocowane do zamka w kurtce, a nie schowają do szuflady, przedszkolaki z chęcią zdejmowały odblaskowe radiowozy z choinki, a na ich miejsce wieszały papierowe koszyczki, bombki, pawie oczka oraz łańcuszki.

Odblaski, wykorzystane we właściwy sposób, będą stanowiły kolejny element zwiększający bardzo ważne bezpieczeństwo na drodze maluszków z bartoszyckiej "Dwójeczki".

Przypominamy, iż zgodnie z prawem o ruchu drogowym dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat (na przykład starszego rodzeństwa). Jedynie w przypadku strefy zamieszkania oraz drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych dziecko do lat siedmiu może poruszać się samodzielnie.

Alicja Łukjanowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: moje

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5