Bezledy. Zebrali 43 kilogramy drobnych monet

2018-12-28 09:25:51(ost. akt: 2018-12-28 09:30:27)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Uczniowie z Bezled wzięli udział w akcji "Góra Grosza". W ten sposób pomogli dzieciom wychowywanym poza domami rodzinnymi.
Święta to czas szczególny. Zapędzeni, zabiegani, zapracowani często zapominamy o tym, co w Boże Narodzenie jest najważniejsze… czyste serce, miłosierdzie i pomocna dłoń skierowana ku najbardziej potrzebującym.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach ani na moment nie przestali myśleć o potrzebujących i jak każdego roku bardzo aktywnie wzięli udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Na terenie szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę groszy. Każdy z osobna zebrałby niewiele, ale wszyscy razem usypaliśmy 43 kilogramy drobnych monet.


Akcję wsparł zaprzyjaźniony ze szkołą bartoszycki bank, który ufundował nagrody i drobne gadżety dla klas, które najbardziej się zaangażowały w pomoc potrzebującym.

Organizator zbiórki monet na terenie szkoły – Joanna Borys - wręczyła podczas spotkania opłatkowego w szkole przodującym w usypywaniu „Góry Grosza” klasom pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Jak widać po minach uczniów – pomaganie poprawia humor i sprawia, że stajemy się szczęśliwsi. Kolejny raz uczniowie i przedszkolaki nie zawiedli.

Joanna Borys

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5