Jasełka w szkole w Sokolicy

2018-12-26 10:23:20(ost. akt: 2018-12-26 10:29:13)

Autor zdjęcia: Agnieszka Sroczak

W świąteczną atmosferę wprowadziły wszystkich gości Jasełka przygotowane przez dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniów, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwi
i mili. Jest to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. W świąteczną atmosferę wprowadziły Jasełka przygotowane przez dzieci z grupy przedszkolnej oraz z klasy III które odbyły się 21 grudnia 2018 r.

Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Młodzi aktorzy swoim występem podbili serca publiczności i wszystkich wprawili w świąteczny nastrój.

W tym dniu także uczniowie klasy IV i V pod opieką pani katechetki wystawili Jasełka dla swoich starszych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Uroku inscenizacjom dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Występy był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i  zaproszonych gości.

Na zakończenie dzieci złożyły wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe, a cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.

Agnieszka Sroczak


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5