Maluchy w „Ogniku”

2018-12-20 06:48:22(ost. akt: 2018-12-20 06:51:41)

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

W czwartek 13 grudnia bieżącego roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w sali edukacyjnej „Ognik” Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.
Po przywitaniu z panami strażakami dzieci przebrały się w stroje strażackie i założyły na głowę hełmy, co dla wielu było miłym zaskoczeniem i sprawiło wiele przyjemności. Dzieci poczuły się jak prawdziwi ratownicy.

Strażacy, bardzo rzeczowo i obrazowo zapoznali dzieci z zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, prezentując filmy edukacyjne i przeprowadzając doświadczenia z ogniem.

Następnie odbyły się zajęcia praktyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się edukacyjny aneks kuchenny, w którym dzieci wzięły udział w symulacji pożaru.

Zobaczyły spalony sprzęt AGD, a także poczuły jak w realnych warunkach rozprzestrzenia się dym i jak działają czujki dymu i czadu.

Nauczyły się również, że nie wolno w takiej sytuacji chować się do szafy czy pod łóżko. Trenowały także jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe. Na pamiątkę interesujących zajęć każdy uczeń otrzymał ,,Certyfikat dzielnego małego strażaka” oraz magnes i breloczek.

Bardzo dziękujemy mł. kpt. Michałowi Walczakowi i ogn. Zbigniewowi Zmitrowiczowi, którzy prowadzili zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Maluchy zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!
A.Dąbrowna


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5