Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uświadamianie przede wszystkim

2018-12-19 13:06:04(ost. akt: 2018-12-19 13:10:24)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

W szkole w Wojciechach od wielu lat propaguje się zdrowy tryb życia. Jednym z elementów jest uświadamianie dzieciom, młodzieży i ich rodzicom zagrożeń związanych z paleniem papierosów.
W listopadzie uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których powstały plakaty pod hasłem „Palić nie warto”.

Warsztaty były poprzedzone pogadankami na temat szkodliwości palenia tytoniu. Uczniowie dowiedzieli się, że dym papierosowy zawiera szereg substancji działających niekorzystnie na ustrój człowieka, a długotrwałe działanie tych składników prowadzi do zmian chorobowych w wielu narządach.

Podkreślono, że dym papierosowy jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci, których rodzice palą papierosy. Wymuszone wdychanie dymu tytoniowego może prowadzić do wystąpienia u dzieci m.in. infekcji dróg oddechowych, astmy, zapalenia ucha środkowego i nowotworów.

Uczniowie dokonali obliczeń, ile przeciętny palacz wydaje na papierosy. Jednogłośnie stwierdzili, że nie warto tracić zdrowia i pieniędzy.

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia zorganizowano również szkolny konkurs plastyczny na plakat antynikotynowy. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody: I miejsce — Amelia Wiśniewska i Małgorzata Szoka (klasa VII), II miejsce — Klaudia Miniszewska (klasa V). Gratulujemy!

Jolanta Wójcik
pedagog szkolny

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5