Stypendium naukowe dla mechatroników z Bartoszyc

2018-12-18 10:10:08(ost. akt: 2018-12-18 10:15:12)
W dniu 11 grudnia 2018 r. w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie odbyła się uroczysta gala inaugurująca obchody 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W gali uczestniczyli najwybitniejsi przedstawiciele świata techniki związani z tym stowarzyszeniem.
Na tę uroczystość zostali zaproszeni uczniowie IV klasy Technikum Mechatronicznego Paweł Bohdanowicz i Patryk Strzałecki wraz z nauczycielem Zbigniewem Murawskim. To wielki zaszczyt dla naszej szkoły, tym bardziej, że nasi uczniowie zostali laureatami stypendiów naukowych przyznanych przez SEP; zostały one wręczone właśnie podczas tegorocznej gali.

Zostały w ten sposób docenione wybitne osiągnięcia tych uczniów, m.in.: Brązowy Medal na X Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków, Wyróżnienie Specjalne i Medal przyznany przez komisję konkursową Międzynarodowego Konkursu iCAN (international Invention Innovation Competition in Canada), I miejsce w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości, III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młody Innowator”, dwukrotnie I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Prac i Projektów Praktycznych.

Ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich współpracujemy od roku 2006 – są to konkursy, szkolenia oraz zajęcia przygotowujące do egzaminu państwowego, dającego uprawnienia elektryczne. Dzięki różnym formom wsparcia i współpracy organizowanej przez bartoszycki „Mechaniak”, uczniowie tej szkoły od lat odnoszą bardzo znaczące sukcesy.

Patryk Strzałecki i Paweł Bohdanowicz planują rozwijać swoje zainteresowania techniczne – chcą studiować, odpowiednio, na Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechnice Warszawskiej. Dzięki swoim osiągnięciom indeksy już mają w kieszeni. Oczywiście po zdanej maturze, ale kiedy ich średnia ocen zbliża się do 6.0, to problemów raczej nie będzie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zbigniew Murawski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5