Felieton. Sądowy protest

2018-12-15 08:34:10(ost. akt: 2018-12-15 08:56:04)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Pod bartoszyckim sądem rejonowym obserwowałem protest pracowników sądu i prokuratury. Przy okazji ujawniła się podła cecha części komentujących to wydarzenie internautów.
Miało być o czymś innym, a będzie o sądach. Krótko przed złożeniem gazety do druku obserwowałem i relacjonowałem protest pracowników bartoszyckiego sądu i bartoszyckiej prokuratury.

Pod moją relacją "na żywo" momentalnie pojawiły się komentarze negatywnie odnoszące się do protestujących pracowników. No bo są tacy, którzy zarabiają mniej niż pracownicy sądu. Zwykle jednak nie muszą mieć wyższego wykształcenia, wiedzy prawnej wymaganej do tej pracy, nie muszą nieustannie się doszkalać w związku z wciąż zmieniającymi się przepisami prawa.

Jeden z protestujących zarabia "na rękę" 1650 złotych miesięcznie. Inna pracownica prokuratury równiutkie 2 tysiące zł "na rękę" po kilkunastu latach pracy. Tak! Znalazły się też panie zarabiające "kokosy", czyli nieco ponad 2500 złotych.

Komentujący nie szczędzili im uwag, że mogą zmienić pracę. "Niech popracują fizycznie, to zobaczą, jak to miło" ktoś napisał.

I dziwię się komentującym. Nawet bardzo. Z komentarzy wynika, że wszyscy powinni mieć tak źle jak komentujący. Lepiej będzie, jeśli będą mieli gorzej niż ów komentujący, wtedy ten będzie się cieszył.

To takie "pawlakowe": "Panie Boże, spuść klęski wszystkie na to kargulowe pole, tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, nie doświadczaj".

Zastanówcie się, proszę, nad dość prostą rzeczą. Skoro piszesz, jedna z drugą, że zarabiasz mniej, to może ty zmień pracę?

Proponujesz zmianę pracy pracownikom sądownictwa, a ty sama nie możesz?

Powinienem być podobno bezstronny i pisać bez emocji. Czasem jednak muszą one wziąć górę nad rzeczowością. Jeśli mało zarabiasz, to również protestuj i domagaj się swego u pracodawcy, zamiast sugerować komuś zmianę pracy.

Może, mimo wszystko, lubią swoją pracę ci protestujący? Czy nie mają prawa do protestu, bo akurat tobie powiodło się w życiu finansowo gorzej?

Pracownicy sądu i prokuratury przynajmniej mają odwagę, aby pokazać swoje niezadowolenie. Za odwagę należą im si słowa uznania, a nie internetowy jazgot niezadowolonych ze swego życia.

ANDRZEJ GRABOWSKI

P.S. Felieton ukazał się w "Gońcu Bartoszyckim" z 14 grudnia 2018 r. Tego samego dnia okazało się, że protest był skuteczny.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bart #2644446 | 82.177.*.* 15 gru 2018 20:22

    Ciekawe czy wszystkie transparenty drukowali w domu na prywatnych drukarkach, czy na służbowym?????

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Firma #2644047 | 176.97.*.* 15 gru 2018 09:48

    Jak masz działalność jednoosobową,to wyjďz tak na przejście z karteczką "protest" i choz po pasach w te i z powrotem to przyjadą miśki i masz pozamiatane.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5