Wolontariusze z "Żeroma" laureatami konkursu "Barwy wolontariatu"

2018-12-14 09:31:02(ost. akt: 2018-12-14 09:39:20)

Autor zdjęcia: archiwum LO im. Żeromskiego w Bartoszycach.

10 grudnia 2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się wojewódzka gala, podczas której wyłoniono zwycięzców 18 edycji ogólnopolskiego konkursu "Barwy wolontariatu". Wśród nich znalazło się Szkolne Koło Wolontariatu z LO im. St. Żeromskiego w Bartoszycach.
Wydarzenie odbyło się na zamku, gdzie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin uhonorował zarówno nominowanych jak i laureatów.

Miło nam poinformować, że Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Bartoszycach zostało laureatem tego konkursu.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy swoją odpowiedzialną postawą przyczynili się do tego wyróżnienia.

Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie angażujący się trzeci rok w przedsięwzięcia wolontariackie.

- Nie chodzi o nagrodę, ale o to, żeby zarażać innych. A żeby to robić, inni muszą widzieć, co się dzieje. Z jednej strony dobro jest bezinteresowne i niech nie wie lewa ręka, co czyni prawa, bo robimy to z potrzeby serca, ale z drugiej strony wartościowe postawy trzeba promować, pokazywać tych młodych ludzi, którzy robią kawał dobrej roboty i w ten sposób potrafią pociągać innych swoim przykładem - to słowa jednego z uczestników.

Elżbieta Monkiewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5