Sukces uczniów bartoszyckiej "Odzieżówki’’ w etapie wojewódzkim olimpiady

2018-12-09 07:09:26 (ost. akt: 2018-12-09 07:12:37)
Pięcioro uczniów ZSP nr 2 w Bartoszycach zakwalifikowało się do etapu centralnego III Edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, a czworo zdobyło tytuł finalisty etapu wojewódzkiego.
Uczniowie "Elizki’’: Weronika Stapel, Marcin Jabłoński, Adam Michalski, Patryk Majecher, Piotr Ramotowski zostali laureatami etapu wojewódzkiego III Edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności i tym samym zakwalifikowali się do etapu centralnego, który odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 22-23 marca 2019 r.

Tytuł finalisty etapu wojewódzkiego zdobyło 4 uczniów: Weronika Sadlak, Magdalena Sosnowska, Dawid Sobierajski, Mateusz Rajtak.

Główną nagrodą w olimpiadzie jest uzyskanie indeksu dowolnie wybranej uczelni wyższej w Polsce.

Etap okręgowy olimpiady odbył się 7 grudnia 2018 r. w Olsztynie, w siedzibie Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Podczas finału wojewódzkiego uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań, który obejmował tematykę dotyczącą stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa i obronności.

Po napisaniu testu uczniowie mieli okazję do spotkania z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy przybliżyli im specyfikę służby i tryb szkolenia.

Etap okręgowy poprzedzony był eliminacjami, polegającymi na napisaniu eseju na jeden z pięciu podanych przez organizatora tematów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowani zostali uczniowie szkół, których prace zostały ocenione najwyżej. Z "Odzieżówki’’ zakwalifikowało się 9 uczniów.

Głównym organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Warszawski przy współpracy z 14 uczelniami wyższymi w Polsce. Patronat honorowy nad olimpiadą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Tematyka olimpiady obejmuje treści programowe ujęte w podstawie programowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie przedmiotów: wiedza o społeczeństwie, historia oraz edukacja dla bezpieczeństwa, dotyczące bezpieczeństwa i obronności państwa oraz utrzymania porządku publicznego.

Uczniów przygotowywał Jarosław Puszko.

ZSP 2


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5