Licealiści z "Żeroma" byli na Cyprze

2018-12-05 10:40:54(ost. akt: 2018-12-05 10:48:18)

Autor zdjęcia: archiwum LO im. Żeromskiego w Bartoszycach

W listopadzie 2018 roku młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego pod opieką Doroty Haraf i Ewy Reut przebywała na Cyprze w ramach programu Erasmus +.
Uczniowie i nauczyciele szkoły w Limassol przywitali nas bardzo serdecznie. Spotkanie rozpoczęło się spektaklem muzycznym i krótką lekcją języka greckiego.

Następnie każda z 6 szkół biorących udział w projekcie zaprezentowała swój region i dziedzictwo przyrodnicze.

Wieczorem odbyła się degustacja regionalnych potraw przygotowana przez Cypr, Portugalię, Słowację, Litwę, Bułgarię i Polskę zakończona wspólną zabawą.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy wizytą na plaży Afrodyty. Następnie pojechaliśmy na farmę, gdzie każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jeździeckich na osiołkach.

Po zwiedzaniu klasztoru Sindi zaproszono nas do wspólnego wypiekania chleba. Spróbowaliśmy lokalnych przysmaków oraz obejrzeliśmy pokaz regionalnego tańca. Wycieczka zakończyła się wspólnymi grami i zabawą.

Dzień trzeci rozpoczęliśmy sukcesem. Międzynarodowa grupa z udziałem Wiktorii i Gabrysi wygrała konkurs na logo wymiany. Tego dnia pomogliśmy też lokalnej społeczności sprzątając plażę w Limassol.

Kolejny dzień spędziliśmy w górach Troodos. Zwiedziliśmy ogród botaniczny Amiantos i ogród geologiczny (Geopark). Zjedliśmy obiad w uroczej restauracji wśród przepięknych górskich krajobrazów. Na koniec gościliśmy w lokalnej winiarni.

W piątek uczestniczyliśmy w zajęciach w szkole cypryjskiej a następnie malowaliśmy wrażenia z wymiany. Po południu pojechaliśmy do Larnaki, gdzie zwiedzaliśmy Cerkiew św. Łazarza oraz Finikoudes Beach.

W sobotę niestety nadszedł czas wyjazdu. Młodzieży ciężko było pożegnać swoich kolegów z Cypru, Słowacji, Litwy, Bułgarii i Portugalii. Ale jestem pewna, że wspomnienia i zawarte przyjaźnie pozostaną z nami na długo.

Dorota Haraf


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijŹródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Super #2638141 | 37.47.*.* 6 gru 2018 13:36

  Nareszcie jakieś inne kraje niż Ukraina, Rosja czy Niemcy! Nie mam nic do naszych bliskich sąsiadów, ale też wolałabym pojechać na Cypr, czy do Portugalii niż na Ukrainę. Po prostu chyba ciekawiej

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Patriota #2637460 | 176.97.*.* 5 gru 2018 11:55

  Nic nie będzie z tej młodzieży. Od młodych lat nauczeni tylko rozjeżdżania się po świecie, nie znając swojego jestestwa...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5