Mamo, tato jestem przedszkolakiem!

2018-12-03 07:20:21 (ost. akt: 2018-12-03 07:26:14)

Autor zdjęcia: Ewa Przybytek

Dni 29 i 30 listopada 2018 r.  pozostaną na długo w pamięci dzieci 3-letnich z grupy „Krasnoludki” i dzieci 3-4 z grupy „Misie” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach.
Uroczystość rozpoczęła się od  powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki  zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem,  słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, symbol grupy – krasnoludka lub  misia oraz prezent do grupy w postaci gier i bajek do czytania.

Po uroczystym pasowaniu dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Do sali wjechał piękny tort.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: "Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!"

Ewa Przybytek


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5