Czas magii, czyli andrzejki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach

2018-12-02 17:33:41(ost. akt: 2018-12-02 17:40:22)
Andrzejki to czas wróżb i magii, który dawniej traktowany był niezwykle poważnie i obchodzony bardzo szczególnie. Tego dnia najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Bezledach mieli okazję przenieść się do świata marzeń i fantazji oraz przeżyć niezapomnianą zabawę.
W naszej szkole ten magiczny dzień miał miejsce 30 listopada 2018 r. Podczas imprezy andrzejkowej przygotowanej przez wychowawczynie klas I–III dzieci mogły poznać swoją przyszłość, oczywiście z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ nikt nie podchodził do wróżb tak poważnie, jak to robiono dawniej.

W ten sposób wyłoniono między innymi przyszłą parę prezydencką oraz rozstrzygnięto, kto się w przyszłym roku zakocha czy wygra w lotka. Z tej ostatniej wróżby najbardziej zadowolone były panie nauczycielki, które oczywiście wywróżyły sobie wielką wygraną.

Sami uczniowie przygotowali słodki poczęstunek, aby móc się posilić po wyczerpujących tańcach. Na szkolnym korytarzu długo wirowały zwiewne
i kolorowe stroje naszych podopiecznych. Nie zabrakło również konkursów dla najmłodszych, takich jak, między innymi, taniec parami na gazecie. Najbardziej podobało się jednak i wywołało wiele emocji „witanie misia”. Niektórzy natomiast próbowali swoich sił jako soliści i dość dobrze im to śpiewanie wychodziło.

Niestety, co dobre szybko się kończy i wraz z końcem lekcji wszyscy rozeszli się do domów. Zapytani, jak podobała się zabawa, wszyscy odrzekli jednym chórem, że było super.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5