Pluszowy miś w przedszkolu w Galinach

2018-11-30 09:37:57(ost. akt: 2018-11-30 09:40:58)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Galinach

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Podczas polowania nie zgodził on się na zastrzelenie małego niedźwiadka, który stał się symbolem najpopularniejszych zabawek na świecie.

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach również obchodziły święto pluszaków. Tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie i zaprezentowały je swoim rówieśnikom.

Z ciekawością także wysłuchały historii powstania zabawki. Z przyjemnością wcieliły się w rolę prawdziwych niedźwiadków i wzięły udział w konkursie polegającym na jak najszybszym wylizaniu miodu.

Największą atrakcją tego dnia okazała się wizyta w przedszkolu pluszowego misia, który obdarował dzieci słodkościami.

Wdzięczne maluchy powiedziały dla misia wierszyki i pięknie zaśpiewały. Również ślicznie aczkolwiek trochę nieśmiało zaśpiewały dla misia wszystkie starsze klasy w szkole, które odwiedził w ten dzień pluszak.

Jak ważny jest pluszowy miś dla każdego dziecka przekonujemy się w takie szczególne dni, dlatego z niecierpliwością czekamy już na kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Jolanta Topczyłko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5