Kuchcikowo, czyli wspólne przyrządzanie potraw dzieci z rodzicami

2018-11-23 11:37:06 (ost. akt: 2018-11-23 11:39:18)
Przyrządzanie potraw sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą. Dla dzieci jest to pełna niespodzianek podróż kulinarna, podczas której poznają rodzime oraz egzotyczne smakołyki i potrawy. Każde dziecko ma okazję własnoręcznie przyrządzać potrawy, a następnie je degustować. Dzieci poznają tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole.
Z tego też względu 16 października 2018r. grupa Biedronki (pięciolatki) z punktu przedszkolnego w Bezledach zorganizowała warsztaty kulinarne „Kuchcikowo”, na które zaprosiła swoich rodziców.

W trakcie tych zajęć dzieci wraz z rodzicami przyrządzili smaczne i kolorowe sałatki owocowe, a następnie dokonali wspólnej degustacji. Po skończonych warsztatach Biedronki zawitały również do dzieci z pozostałych grup punktu przedszkolnego (Pszczółki i Żabki), aby wspólnie z nimi mogły skosztować pysznych, biedronkowych sałatek.

Beata Złonkiewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5