Lekcje w muzeum i na lodowisku

2018-11-23 10:19:10(ost. akt: 2018-11-23 10:23:38)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Dnia 14 listopada 2018r. uczniowie klas V-VII szkoły w Wojciechach wyjechali na wycieczkę szkolną do Olsztyna. Jej celem było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego oraz obejrzenie widowiska "Królowa Śniegu".
Zgodnie z planem o godz. 10 uczestnicy wycieczki odwiedzili miejscowe Muzeum Przyrody, biorąc udział w lekcjach na temat: "Tropiciel" (klasa V) i "Ciekawostki z życia zwierząt Warmii i Mazur” (klasy- VI i VII).

Następnie obejrzeli wystawę - "Zwierzęta Warmii i Mazur”. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie poznali bogatą faunę Warmii i Mazur. Zobaczyli też eksponaty różnych gatunków zwierząt tu występujących, od potężnego żubra i łosia, przez liczne ptaki, do dwumetrowego suma. Dowiedzieli się również, jakie gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem.

O godz. 12 uczestnicy wycieczki udali się do olsztyńskiej hali widowiskowej Urania. Tam obejrzeli widowisko pt. "Królowa Śniegu" oparte na motywach baśni H.CH. Andersena, a przygotowane przez Moskiewską Rewię na Lodzie.

Przez 70 minut wrócili pamięcią do chwil, kiedy lubiany przez nich utwór czytali im ich rodzice czy starsze rodzeństwo. Wzruszająca do łez historia Kaja i Gerdy wytańczona przez tancerzy na lodzie wywołała powszechny aplauz młodych widzów.

Niezapomniane wrażenia wzbudziła w nich przede wszystkim piękna muzyka , choreografia pełna indywidualnych popisów tanecznych z trudnymi elementami jazdy figurowej, bogata scenografia, zwłaszcza wspaniałe kostiumy oraz niezwykłe efekty pirotechniczne.

Mimo zmęczenia w drodze powrotnej do szkoły wszystkim uczniom dopisywał wspaniały nastrój, bo uczestniczyli w niezwykłych lekcjach przyrody ("Tropiciel", "Ciekawostki z życia zwierząt Warmii i Mazur”) w Muzeum Przyrodniczym oraz języka polskiego, muzyki czy plastyki ("Królowa Śniegu") w Uranii.

Z całą pewnością ciekawe zajęcia przeprowadzone w tak niecodziennej scenerii na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki szkolnej do Olsztyna.

Danuta Fijoł


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5