Wizyta w Izbie Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego

2018-11-23 10:12:39(ost. akt: 2018-11-23 10:15:18)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Nietypową wycieczkę odbyli w piątek 16 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Tym samym sprawdziło się stare polskie przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie ,co posiadacie.”
Nie wszyscy zapewne wiedzą, że tuż za miedzą, bo w Rogóżu koło Lidzbarka Warmińskiego znajduje się Izba Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po przyjechaniu na miejsce, uczniów powitał pan w mundurze stylizowanym na oryginalny mundur marszałka. Pan Józef Zysk, bo o nim mowa, założyciel izby okazał się skarbnicą wiedzy na temat naczelnika państwa.

Zgromadzone w muzeum zdjęcia, dokumenty, eksponaty dotyczące nie tylko życia politycznego, ale także prywatnego potrafił szczegółowo omówić.

Trzy pomieszczenia w zwykłym wiejskim domu wypełnione zostały pamiątkami, związanymi z życiem marszałka i naszą burzliwą przeszłością. W podziękowaniu za żywą lekcję historii, dokonaliśmy wpisu do księgi pamiątkowej, życząc gospodarzowi sukcesów w krzewieniu ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu.

Takie spotkanie z prawdziwą historią było kolejnym elementem uświetniającym obchody setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Po wizycie w izbie pamięci w Rogóżu pojechaliśmy do kina, gdzie dzieciaki mogły przenieść się w czasie i przestrzeni oglądając piękny, wzruszający film „Dziadek do orzechów”.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5