Bajkowy bal w przedszkolu w Galinach

2018-11-21 08:45:47(ost. akt: 2018-11-21 08:49:28)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

W piątek 9 listopada 2018 roku Przedszkole w Galinach zamieniło się w bajkową krainę. Tego dnia pojawiło się wiele różnych postaci z bajek. Odwiedzili nas Spiderman, Batman, Królewna Elza, Czerwony Kapturek, Tygrysek, Smok, Strażak Sam, Królewna Śnieżka oraz wielu innych. A to wszystko za sprawą Dnia Postaci z Bajek.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła Anna Szwed z Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach. Dzieci wysłuchały opowiadania o Czerwonym Kapturku, trzech małych świnkach i Królewnie Śnieżce. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem wrażeń, bogatych przeżyć i świetnym sposobem wzbogacania wyobraźni.

Przedszkolaki opowiedziały, za jaką ulubioną postać z bajki się przebrały oraz dlaczego ją wybrały. Przygotowane zostały również konkursy i zagadki, które sprawiły, że dzieci z entuzjazmem zgłaszały się do odpowiedzi. Rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, dopasowywały rekwizyty, które są dla nich charakterystyczne. Układały bajkowe puzzle, historyjki obrazkowe oraz kolorowały swoją ulubiona postać z bajki.

Głównym punktem tego dnia był bal, podczas którego dzieci wspaniale się bawiły, tańcząc do ulubionych piosenek. Nie zabrakło zorganizowanych tańców i zabaw przy muzyce. Na uczestników balu czekał również słodki poczęstunek, który dodawał energii do dalszej zabawy.

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to świetna zabawa, ale i również doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Justyna Bartkowiak


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5