Akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

2018-11-21 08:25:40 (ost. akt: 2018-11-21 11:35:51)
Z okazji zbliżających się Dni Honorowego Krwiodawstwa, w sobotę 17 listopada odbyła się w Bartoszycach specjalna akademia. Była to jedna z nielicznych okazji do wyrażenia naszym krwiodawcom wdzięczności i okazania wielkiego szacunku za ich bezinteresowną ofiarę krwi.
Podczas akademii wyróżniono osoby i instytucje aktywnie działające na rzecz krwiodawców, jak i same osoby oddające krew.

HONOROWY DAWCA KRWI ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU
- siostra Arkadia Napiórkowska (oddała 24 l krwi),
- Roman Powierża (najwięcej oddanej krwi — 77,100 l),
- Zbigniew Domaradz (ponad 50 l oddanej krwi).

ODZNAKA HONOROWA PCK IV STOPNIA
- Karol Łomecki,
- Bogdan Pisarek.

ODZNAKA HONOROWA IV
- Szkoła Podstawowa w Sokolicy.

ODZNAKA HONOROWA PCK III STOPNIA
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach,
- Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.

MEDALE Z OKAZJI 60-LECIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
1. Piotr Przybielski,
2. Krzysztof Śliwiński,
3. Marcin Perzanowski,
4. Anna Sychowicz,
5. Leszek Mackiel,
6. Marcin Grobelny,
7. Grzegorz Ganske,
8. Andrzej Malinowski,
9. Władysław Todorowicz,
10. Zbigniew Świerczyński,
11. Piotr Bandura,
12. Wojciech Zabłocki,
13. Karol Łomecki,
14. Wojciech Prokocki,
15. Henryk Czerwiński,
16. Nadleśnictwo Bartoszyce,
17. Spólka "Cowik".

Podczas akademii podsumowano również udział lokalnych szkół w XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Edycja trwała od 1 września 2017 r. do 22 czerwca 2018 r. Podstawą aktywności w promocji honorowego dawstwa krwi był wskaźnik oddanej krwi w ramach turnieju w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły.

W województwie warmińsko-mazurskim 3. miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Koordynatorem akcji w tej placówce była Mariola Maciejewska.

W czasie spotkania przypomniano również o podsumowaniu XI edycji programu "Ognisty Ratownik Gorąca Krew". W klasyfikacji komend powiatowych, pierwsze miejsce zajęła KP PSP w Bartoszycach. Natomiast wśród Ochotniczych Straży Pożarnych zwyciężyła jednostka z Górowa Iławeckiego.

Przypominamy, iż przy Oddziale Rejonowym PCK w Bartoszycach działają prężnie trzy kluby: Klub HDK im. Jana Chilmanowicza, Klub HDK przy OSP w Kamińsku oraz Klub HDK PCK Służb Mundurowych przy 20 BBZ w Bartoszycach.

Zarząd OR PCK w Bartoszycach składa wszystkim krwiodawcom życzenia pomyślności i zdrowia, które krwiodawcom jest potrzebne. Wszystkim, którzy otrzymali odznaczenia składamy gratulacje. Niech hasło "Dajemy ludziom nadzieję" przyświeca nam w naszej codziennej działalności.

Serdecznie dziękujemy za wrażliwość, zaangażowanie w sprawy honorowego krwiodawstwa oraz wielkie serce i bezcenny dar, który każdego dnia bezinteresownie ofiarujecie drugiemu człowiekowi.

Beata Arodź
kierownik OR PCK


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5