Zdrowe śniadanie w szkole w Bezledach

2018-11-16 08:34:15(ost. akt: 2018-11-16 08:41:14)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Akcja prozdrowotna „Śniadanie daje moc”, obchodzona tradycyjnie na początku listopada, cieszyła się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bezledach dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców, najbliższych.
15 listopada 2018 roku uczniowie klas I-III sporządzali zdrowe potrawy. W przygotowaniu przepysznych dań warzywno – owocowych pomagali rodzice, i inni bliscy naszych uczniów.

Najwięcej emocji wzbudziła degustacja potraw. Oprócz walorów smakowych nasze potrawy również interesująco i apetycznie wyglądały.

Cała akcja zdrowego śniadania poprzedzona była przypomnieniem uczniom zasad prawidłowego żywienia oraz roli ruchu w rozwoju młodego organizmu. Ponadto uświadomiono uczniom jak ważne są higieniczne warunki pracy z żywnością i jej przechowywanie.

O zdrowym stylu życia opowiedział naszym podopiecznym zaproszony do szkoły sportowiec – pan Tomasz Zaremba. Gość przedstawił zasady odżywiania, wspomniał o znaczeniu ruchu w rozwoju młodego organizmu oraz konsekwencjach nieprzestrzegania tych zasad w życiu.

Nie zabrakło również informacji o tym, jak zostać zawodowym sportowcem oraz jakie cechy charakteru pomagają nam w spełnieniu marzenia o zawodowej karierze sportowej, jaką osiągnął nasz gość – zawodnik sztuk walki.

Pan Tomasz z chęcią odpowiadał też na pytania uczniów i ze smakiem kosztował naszych zdrowych potraw.

Syci i zadowoleni wróciliśmy do obowiązków. Miejmy nadzieję, że zdrowe posiłki staną się stałym elementem naszego życia, a nie tylko okazjonalnym, jak opisywana akcja.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5