Młodzież z "Żeroma" poznaje skarby dziedzictwa kulturowego Europy

2018-11-16 08:06:43(ost. akt: 2018-11-16 08:11:55)

Autor zdjęcia: Dorota Haraf

13 listopada 2018 r młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego uczestniczyła w warsztatach wykonywania syropów leczniczych i świec w miejscowości Blanki.
Na zajęciach można było nauczyć się przygotowywać bezpieczne i skuteczne preparaty lecznicze z różnego rodzaju ziół a także zapoznać się z techniką wytwarzania świec z wosku.


Warsztaty odbyły się w ramach projektu Erasmus + Dziedzictwo i kultura: Odkrywanie, dzielenie się i zachowanie ukrytych skarbów Europejskiego dziedzictwa narodowego.

Działania projektowe prowadzone będą w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach i szkołach biorących udział w projekcie: na Słowacji, Cyprze, Litwie, w Bułgarii i Portugalii w okresie 2 lat.


Projekt będzie obejmował szereg działań: między innymi konkurs na logo projektu, badania dotyczące miejsc związanych z dziedzictwem narodowym, prezentacje dotyczące przyrody jako dziedzictwa narodowego, tworzenie książki kucharskiej z narodowymi przepisami czy tworzenie materiałów, ulotek dla lokalnych biur podróży dotyczących miejsc związanych z dziedzictwem narodowym.

W ramach pierwszej wymiany młodzież naszego liceum wyjedzie na Cypr.

Dorota Haraf

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijŹródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5