Bezledy. Bohaterom tamtych dni pokłon dziś składamy

2018-11-14 07:51:01(ost. akt: 2018-11-14 07:55:52)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola w Bezledach

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - to historyczne i wyjątkowe święto przedszkolaki z Bezled uczciły poprzez różnorodne działania tj. zajęcia edukacyjne, gazetki, dekoracje pomieszczeń, śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, prace plastyczne, biało - czerwone kotyliony.
Podczas uroczystej akademii 9 listopada dzieci pod kierunkiem nauczycielek zaprezentowały inscenizacje, wiersze i piosenki nawiązujące do historii naszej Ojczyzny, symboli narodowych i polskich obyczajów.

"Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu przedszkolaków, rodziców, dyrektora placówki p. Marzeny Wasyluk i pracowników przedszkola wybrzmiał wyjątkowo uroczyście, a znajomość słów, melodii, prawidłowa postawa podczas śpiewania były godne naśladowania.

Wspólna recytacja wiersza "Katechizm polskiego dziecka" i radosna piosenka "Jesteśmy Polką i Polakiem" uświadomiły wychowankom kim są i gdzie jest ich miejsce.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy pieśni, które towarzyszyły żołnierzom podczas wojennych szlaków i walk o naszą wolność.

Obchody 11 listopada roku 2018 upamiętniła fotografia, która może przetrwa następne 100 lat.
Bożena Kiszło, Beata Złonkiewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5