Bartoszyce również świętowały 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

2018-11-11 20:28:26 (ost. akt: 2018-11-11 20:41:19)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Cały kraj świętował 11 listopada stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Bartoszyce nie były pod tym względem wyjątkiem.
Obchody tej wyjątkowej rocznicy odbyły się w Bartoszyckim Domu Kultury, a następnie przeniosły na plac Bohaterów Westerplatte.

Uroczystość w BDK była występem kilkunastu wykonawców, młodszych i starszych, którzy zaprezentowali piosenki patriotyczne. Wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania przez widzów w sali widowiskowej (nie wszyscy mogli znaleźć wolne miejsce siedzące) "Mazurka Dąbrowskiego".

Podczas uroczystości rozstrzygnięto też konkurs na kokardę narodową, a najlepszym wręczono nagrody oraz wyróżnienia.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu Bohaterów Westerplatte, a całość przebiegała według ceremoniału wojskowego. Było wciągnięcie flagi na maszt, ogłoszenie nominacji na wyższe stopnie w 20 BBZ oraz apel poległych. Zakończył się on salwą honorową, po której najwięcej uciechy mieli najmłodsi, którzy, gdy tylko wojsko opuściło plac, rzucili się w poszukiwaniu łusek.

Chłodna aura nie wystraszyła mieszkańców miasta i uroczystość na placu obserwowało kilkaset osób. Całość zakończył pokaz fajerwerków.


kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5