Święto Niepodległości w Przedszkolu Publicznym nr 2

2018-11-09 08:36:56(ost. akt: 2018-11-09 08:44:51)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

Podniosły nastrój i atmosfera panowały w przedszkolu nr 2 w Bartoszycach podczas zorganizowanych tam obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Rok 2018 to rok jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też, 7 listopada w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach wspólnie świętowaliśmy tę radosną rocznicę.

Na uroczystość zaprosiliśmy gości, władze naszego miasta, przedstawicieli organizacji patriotycznych, wojska oraz rodziców i dzieci.

Celem naszego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczenie dzieci szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych a także poznawanie historycznych wydarzeń naszej ojczyzny.

Przygotowana dekoracja, stroje dzieci, patriotyczne utwory muzyczne wszystko to wprowadziło nas w historyczny, podniosły nastrój.

Uroczystość rozpoczęliśmy tańcem narodowym – polonezem Ogińskiego - Pożegnanie Ojczyzny.

Dzieci 6-letnie prezentowały wiersze, inscenizacje, piosenki o tematyce patriotycznej. Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „RODZINA, DOM, OJCZYZNA W 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”, który kierowany był do dzieci i rodziców z wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola.

Była to wyjątkowa uroczystość pełna wzruszeń.

Danuta Banach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5