Krawczyki. 5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

2018-11-08 08:24:47(ost. akt: 2018-11-08 08:30:35)

Autor zdjęcia: Ewa Trzcińska

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka, a bajkowe postacie sprawiają, że jego świat staje się barwny i radosny. 
W poniedziałkowy ranek do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach przybyły bajkowe osobistości.

Wśród nich można było dostrzec m.in. Myszkę Mickey, Pocahontas, Winnetou, Barbie, Spidermana, Tygryska.

To uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz ze swoją opiekunką zaproponowali swoim młodszym koleżankom i kolegom wspólną zabawę w celu uczczenia Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Po zajęciach lekcyjnych pod opieką polonistki i wychowawczyni klasy II w sali gimnastycznej zostało zorganizowane spotkanie wolontariuszy z uczniami klas pierwszej oraz drugiej.

Główne jego cele to rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wyobraźni i uwrażliwienie na piękno literatury oraz integracja uczniów. Czwartoklasiści zadbali o scenariusz wspólnej zabawy i materiały potrzebne do jego realizacji.

Starsi uczniowie przygotowali sprzęt nagłaśniający oraz zagadki literackie. Było czytanie bajek, rysowanie ulubionych postaci. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, zabawach i tańcach przy muzyce.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę. Doskonała atmosfera stworzona przez organizatorów sprawiła, że dzieci chętnie zadeklarowały swój udział w kolejnej akcji organizowanej przez SKW.
Ewa Trzcińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5