Pomagamy bezdomnym psom! Dzień Kundelka w Galinach

2018-10-31 21:45:03(ost. akt: 2018-10-31 21:49:26)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Z okazji obchodów Dnia Kundelka przedszkolaki z Galin przyniosły do przedszkola pluszowego pieska, który towarzyszył im podczas gier, zabaw i pląsów przy muzyce. Dzieci opowiedziały o swoich czworonożnych przyjaciołach, jak się nimi opiekują oraz jak wspólnie spędzają czas.
Czarny, biały, duży czy mały, z krótką lub długą sierścią – nieistotne. Każdy kundelek obchodzi swoje święto w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt - 25 października.

Anna Szwed z Gminnej Biblioteki Publicznej w Galinach przedstawiła dzieciom różne ciekawostki na temat psów. Największym zainteresowaniem okazał się fakt, w jaki sposób psy piją wodę.

Odwiedziła nas również Katarzyna Jacyna, właścicielka fundacji „Marzenia Niechcianych Zwierząt", która na co dzień ma styczność z bezdomnymi psami. Opowiedziała dzieciom jak wygląda praca w przechowalni gminnej dla psów w Sędławkach, w jakich warunkach żyją i czego potrzebują psy.

Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się, że pies to żywa istota, potrzebująca miłości, opieki i czasu, nie jest zabawką, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi. Zwierzęta są przyjaciółmi człowieka, a pies pełni bardzo ważną rolę w ich życiu. Przedszkolaki poznały również zasady, jakimi powinien odznaczać się dobry opiekun psa, a przede wszystkim nauczyły się bronić przed jego ugryzieniem. Poznały pozycję „żółwia”, czyli pozycję obronną przed atakiem agresywnego czworonoga.

Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach zaangażowała dzieci i rodziców do zbiórki darów dla zwierząt, tj. koce, narzuty, karmę i psie „smakołyki”, które zostały przekazane do przechowalni gminnej dla psów w Sędławkach, która niesie pomoc bezdomnym, porzuconym i opuszczonym psom.

Celem tej akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, zachęcanie wszystkich dzieci do aktywnego udziały w akcjach charytatywnych, a zwłaszcza pomoc zwierzętom, czekającym na kochający dom.

Justyna Bartkowiak


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ludźmi sie zajmijcie, a nie psami ! #2617439 | 213.73.*.* 6 lis 2018 06:51

    ......

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5