Stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu a pijana koleżanka chciała go zawieźć do domu

2018-10-31 08:06:08 (ost. akt: 2018-10-31 08:10:34)

Autor zdjęcia: Achiwum policji

Policjanci zostali poinformowani przez świadka, że najprawdopodobniej pijany mężczyzna przyjechał na stację paliw. Policjanci potwierdzili tą informację, 30 – latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i ze stacji już nie odjechał. Po kilku godzinach, odjechała z niej koleżanka mężczyzn, ona też była pijana i do tego nie miała prawa jazdy.
W nocy z soboty na niedzielę (27/28 października) policjanci z bartoszyckiej drogówki dostali informację, że na stację paliw wjechało audi, a jego kierowca jest pijany. Mężczyzna twierdził, że autem nie kierował ale jego wjazd na stację zarejestrowały kamery monitoringu.

Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec gm. Bisztynek stracił prawo jazdy.

Po kilku godzinach policjanci zauważyli, że ze stacji paliw wyjeżdża to samo audi. Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że tym razem mężczyzna jest pasażerem, a za kierownicą siedzi 19 – letnia koleżanka mężczyzny.

Kobieta też była pijana, miała w organizmie 1,4 ‰ alkoholu i do tego nie miała uprawnień.

30 - latek i jego 19 – letnia pasażerka odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pioter #2620394 | 77.253.*.* 9 lis 2018 12:32

    500+ na koncie to patusiarnia musi to jakoś opić :) hehe

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5