Bezledy. Wspominali świętego Jana Pawła II

2018-10-29 07:11:08(ost. akt: 2018-10-29 07:18:12)

Autor zdjęcia: Jolanta Siej

Od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową minęło 40 lat. Z tej okazji uczniowie z Bezled przygotowali wystawę i montaż słowno-muzyczny poświęcony Papieżowi Polakowi.
Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bezledach uczcili pamięć Papieża Polaka, przygotowując montaż słowno - muzyczny „Kawiarniane wspomnienia”.

Wcieleni w znajomych i przyjaciół z lat szkolnych, wspominali Jana Pawła II jako dobrego kolegę, aktora, księdza kochającego młodzież, biskupa i kardynała, pełnego humoru papieża.

Wspominali jego nauczanie, najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu, upamiętniając wybór na Stolicę Piotrową, od którego minęło 40 lat.

Całość była przeplatana piosenkami, wierszami oraz fragmentami homilii, a wspomnieniom towarzyszyły liczne zdjęcia.

Można też było obejrzeć wystawę poświęconą jego Osobie, a także zapoznać się z korespondencją uczniów naszej szkoły z Janem Pawłem II, gdy przebywał w Watykanie.

Jolanta Siej


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5