Święto Drzewa w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach.

2018-10-14 13:04:26 (ost. akt: 2018-10-14 13:07:47)

Autor zdjęcia: Anna Kondyra

Włączając się w akcję Klubu "Gaja" 10 października w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach obchodziliśmy uroczyście Święto Drzewa.
Odwiedził nas leśniczy z Nadleśnictwa Bartoszyce, który przygotował dla dzieci prezentację i mówił m.in. o smutnym i wesołym drzewie, o tym jak dbać o drzewa. Opowiadał dzieciom o różnych gatunkach drzew występujących w lesie.

Dzieci uczyły się o tym czego nie wolno robić w lesie. Poznawały wybrane gatunki zwierząt zamieszkujących lasy Warmii i Mazur. Ponadto leśniczy przygotował zagadki dla naszych dzieci, z którymi przedszkolaki poradziły sobie świetnie. Następnie wspólnie z dziećmi posadził drzewka - sadzonki świerku, które niewątpliwie ozdobią nasz ogród oraz w przyszłości będą gwarantem czystego powietrza w miejscu zabaw dzieci.

Nasz gość przyniósł 7 drzewek, aby każda grupa przedszkolna mogła obserwować moment posadzenia drzewa. Teraz również dzieci będą miały możliwość zadbania o "swoje drzewko" i obserwowania jego wzrostu.

Przed kulminacyjnymi obchodami Święta Drzewa 10 października dzieci w swoich grupach były wprowadzone w świat drzew przez swoje nauczycielki. Uczestniczyły w zajęciach i zabawach dydaktycznych podczas których poznawały gatunki drzew oraz ich znaczenie dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka.

W czasie zabaw badawczych w ogrodzie i w parku dzieci obserwowały drzewa, dotykały kory, robiły zdjęcia obrazujące naturalna barwę jesiennych drzew. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, pt. "Jesienne drzewo", które ozdobiły przedszkolny hol.

Anna Kondyra


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5