Uczniowie z Galin na wycieczce w Warszawie. ZDJĘCIA

2018-09-27 09:33:35(ost. akt: 2018-09-27 09:36:02)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

17 września uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach pojechali zwiedzać stolicę. Dla ośmiorga uczniów ta wycieczka była nagrodą za najlepsze wyniki w nauce i zrobione postępy w minionym roku szkolnym.
Głównym punktem programu było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej. Dzieciaki dowiedziały się, na czym polega magia telewizji. Mieliśmy także okazję przez chwilę pobyć w studio podczas nagrania odcinka programu „Jaka to melodia”. I trzeba przyznać, że to co widzimy w ekranie telewizora bardzo różni się od rzeczywistego studia.

Kolejne godziny pobytu w Warszawie przeznaczyliśmy na zwiedzanie Łazienek Królewskich. Pani przewodniczka Małgosia w bardzo obrazowy i komunikatywny sposób opowiadała nam o czasach króla Poniatowskiego i jego posiadłości. A dzieci i tak najbardziej zachwycały się uroczymi wiewiórkami i dostojnymi pawiami. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego obok Belwederu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po obiedzie spacerowaliśmy po Starym Mieście standardowym szlakiem turystycznym. Były Barbakan, Syrenka, pomnik Małego Powstańca. Na Krakowskim Przedmieściu zatrzymaliśmy się przed Pałacem Prezydenckim, a następnie skierowaliśmy się pod nowy pomnik Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem i Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat mieliśmy okazję obejrzeć zmianę warty.

Zmęczeni po całym dniu zwiedzania ruszyliśmy w drogę powrotną. Śmiechy i krzyki w autobusie były dowodem na to, że dzieci mimo całodniowej aktywności mają jednak w sobie niesamowite pokłady energii i można z nimi podbijać świat.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5