Święto pieczonego ziemniaka w Galinach

2018-09-24 11:24:06(ost. akt: 2018-09-24 11:29:01)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

15 września na plac koło szkoły zamieniony w „Krainę Pieczonego Ziemniaka” przybyli uczniowie, ich rodzice oraz mieszkańcy Galin, aby wspólnie spędzić sobotnie popołudnie.
Dzieci brały udział w zabawach i konkursach z wykorzystaniem ziemniaków, mogły też potańczyć i pośpiewać. Dorośli zaś byli świadkami uroczystego otwarcia wiejskiej, ogólnodostępnej wędzarni z piecem chlebowym.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki zaangażowaniu miejscowego Stowarzyszenia Przyjaciół Galin „Nasze Galiny”.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: wójt gminy Bartoszyce Jadwiga Gut, miejscowi radni: A. Kosakowski i. S. Szwed, leśniczy P. Ulaniuk. Cała impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Leśników Polskich w Galinach oraz sołtysa wsi Marcina Przybysza.

Rodzice uczniów dostarczyli uczestnikom ziemniaczanych smakołyków, natomiast sołtys częstował gości świeżo uwędzoną kiełbaską i pyszną grochówką.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5