Nowy strażak złożył ślubowanie. Rozpoczął służbę w Bartoszycach

2018-09-19 11:52:16 (ost. akt: 2018-09-20 08:06:11)

Autor zdjęcia: KP PSP w Bartoszycach

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym..." to fragment roty ślubowania jakie złożył wczoraj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach strażak Wojciech Ludwiniak. Była to też okazja do wręczenia awansów i nagród.
18 września 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej straży Pożarnej
w Bartoszycach odbyła się uroczystość ślubowania strażaka Wojciecha Ludwiniaka, który rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP bryg. Andrzej Harhaj. Ślubowanie to bardzo uroczysty i podniosły moment w życiu zawodowym każdego strażaka. Stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym prestiżem służby, wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej.

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Podczas uroczystości zostały wręczone również nagrody i awanse na wyższe stanowiska służbowe.

Komendant Powiatowy PSP bryg. Andrzej Harhaj uroczyście wręczył nagrodę Komendanta Głównego PSP za szczególne osiągnięcia w służbie, w tym uzyskanie drugiego miejsca w ćwiczeniu bojowym w XXXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym kpt. Krystianowi Masalskiemu. Zawody odbyły się w dniach 10-13 lipca 2018 r. w Toruniu.

Awanse na wyższe stanowisko służbowe mł. ratownika otrzymali:
st. str. Patryk Watemborski
st. str. Krystian Archacki
st. str. Przemysław Mierzejewski

Wszystkim naszym kolegom serdecznie gratulujemy

st. kpt. Marek Wojczulanis


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5