Uczniowie bartoszyckiej "Elizki" w czołówce ogólnopolskich mistrzostw sportowo-obronnych

2018-09-18 08:11:07 (ost. akt: 2018-09-18 08:19:52)
Pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, 2. w konkurencji karabinka pneumatycznego, 2. w konkurencji rzutu granatem zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach wspólnie z członkami ZP LOK Lidzbark Warmiński podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej.
Mistrzostwa odbyły się w Bolesławcu (13-16 września). Składały się z 5 konkurencji: strzelania, pływania, marszobiegu, OSF-u i rzutu granatem. Rywalizowano w grupie dziewcząt i chłopców.

Uczniowie "Elizki": Kacper Subocz, Maciej Sośnicki, Dawid Sobierajski, Jakub Kapanajko, wspólnie z chłopakami z LOK Lidzbark Warmiński (Radosławem Konieczką i Maciejem Przybyłkiem) reprezentowali Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju w Olsztynie.

W klasyfikacji generalnej drużyna chłopców zdobyła 4. miejsce.

— Warto pochwalić chłopaków za konkurencję pływania, w której dali z siebie 110 procent, zdobywając 4. miejsce. Niestety, w Bartoszycach nie ma krytego basenu i ciężko jest dorównać w tej konkurencji takim ośrodkom jak Rzeszów czy Chrzanów — powiedział opiekun uczniów Jarosław Puszko.

W mistrzostwach uczestniczyła również drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Stapel, Karolina Marzec (obie ZSP 2), Natalia Afeld, Justyna Baran, Paulina Dudkiewicz oraz Karolina Rzygalińska. Zdobyła ona 5. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 3. miejsce w rzucie granatem.

Na pochwałę zasługuje postawa Natalii Afeld, która mimo bólu z powodu dużego odcisku wystartowała w konkurencji OSF. Jej wola walki została doceniona przez organizatorów podczas podsumowania mistrzostw.

Uczestnicy oraz opiekunowie zespołów, Dariusz Wojczulanis i Jarosław Puszko, składają podziękowania za sfinansowanie wyjazdu: Dyrektorowi Biura Warmińsko- Mazurskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK ppłk. Andrzejowi Zuba, Dyrektorowi ZSP nr 2 w Bartoszycach Zbigniewowi Pietrzakowi oraz Radzie Rodziców w ZSP nr 2 w Bartoszycach.

ZSP 2


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wyjaśnienie. Autor artykułu #2583675 | 80.52.*.* 19 wrz 2018 10:07

  Szanowny internauto. Pana uwagi są bezpodstawne. Uczniowie: Natalia Afeld, Justyna Baran, Paulina Dudkiewicz, Karolina Rzygalińska, Maciej Przybyłek i Sławomir Konieczka reprezentowali Zarząd Powiatowy LOK Lidzbark Warmiński , a nie szkoły do których uczęszczają. Taka informacja jest w artykule. Do zawodów młodzież przygotowywał Pan Dariusz Wojczulanis, który był ich także opiekunem. W przygotowaniach do mistrzostw i w wyjeździe nie uczestniczyli nauczyciele ze szkół do , których uczęszczają. Wspólne treningi odbywały się po lekcjach.10.09.2018 r. Pan Darek Wojczulanis swoim prywatnym samochodem przywiózł młodzież do Bartoszyc, gdzie wspólnie ćwiczyliśmy OSF. Następnego dnia(11.09.2019) w Lidzbarku Warmińskim od godz. 16.00-19.30 ćwiczyliśmy strzelanie z kałasznikowów. Amunicja do ,,Kałacha’’została sfinansowana przez Radę Rodziców w ZSP nr 2 w Bartoszycach i ZP LOK Lidzbark Warmińskim. Tutaj również nie było nauczycieli ze szkół do , których uczęszczają. W dniach od 13.09.-16.09.2018 r. byliśmy na zawodach w Bolesławcu. Opiekunem wyżej wymienionych uczniów był również Pan Darek Wojczulanis. Nie było ani jednego opiekuna z Waszej szkoły. Wróciliśmy 16.09. w niedzielę o godz. 21. Pan Darek swoim prywatnym samochodem odwiózł Natalię Afeld i Justynę Baran do Górowa Ił. Pragnę zaznaczyć,że uczniów z ,,ELizki’od końca sierpnia przygotowywał Pan Jarosław Puszko, który był z nim w Bolesławcu i na wszystkich treningach. Na mistrzostwa wspólnie z uczniami został oddelegowany ze swojej macierzystej szkoły, która pokryła część kosztów związanych z transportem i wyżywieniem uczniów. Aby wejść na OSF musieliśmy wysłać ze szkoły urzędowe pismo. Jeżeli Pana to usatysfakcjonuje to napiszę do jakich szkół wymienieni wyżej uczniowie uczęszczają obecnie. Po raz kolejny pragnę zaznaczyć, że reprezentowali oni tylko Zarząd Powiatowy LOK Lidzbark Warmiński , a nie swoje szkoły. Karolina Rzygalińska Technikum Ekonomiczne w Lidzbarku Warmińskim, Radosław Konieczek (absolwent ZS w Górowie Iławeckim, Natalia Afeld, Justyna Baran, Paulina Dudkiewicz, Maciej Przybyłek (ZS w Górowie Iławeckim). Autor artykuł

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. essa #2583449 | 185.220.*.* 18 wrz 2018 22:41

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Autorze wypadałoby podać nazwę szkoły, którą reprezentują uczniowie z Górowa Iławeckiego. Przy uczniach z "elizki" taka informacja widnieje, przy uczniach z Górowa nie ma żadnej. Jak tworzymy artykuł to warto zadbać o rzetelność zawartych w nim informacji.

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5