Uczniowie "Odzieżówki" strzelali z kałasznikowów i ćwiczyli OSF

2018-09-14 08:47:27(ost. akt: 2018-09-14 08:54:54)
W środę 12 września 2018 r. na strzelnicy otwartej w Lidzbarku Warmińskim uczniowie ZSP nr 2 w Bartoszycach doskonalili swoje umiejętności strzeleckie strzelając z kałasznikowa w postawie leżącej. Zajęcia przeprowadził Dariusz Wojczulanis.
Strzelanie było treningiem przed Ogólnopolskimi Mistrzostwami Sportowo-Obronnymi Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej, które odbędą się w Bolesławcu. Strzelanie to jedna z 5 konkurencji w mistrzostwach, obok pływania, marszobiegu, rzutu granatem i OSF-u.

Uczniowie "Odzieżówki: Weronika Stapel, Karolina Marzec, Maciej Sośnicki, Jakub Kapanajko, Dawid Sobierajski i Kacper Sobocz, wspólnie z członkami ZP LOK Lidzbark Warmiński (Radosławem Konieczką, Maciejem Przybyłkiem, Natalią Afeld), będą reprezentować w zawodach nasze województwo i Zarząd Wojewódzki LOK.

Dzień wcześniej reprezentanci naszego województwa, pod opieką Dariusza Wojczulanisa i Jarosława Puszko, trenowali sprawność fizyczną na Ośrodku Sprawności Fizycznej 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Opiekunowie składają podziękowania dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk. dypl. Jackowi Ostrowskiemu oraz mjr. Kazimierzowi Kobusowi za udostępnienie OSF-u.

Jarosław Puszko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #2580107 | 94.254.*.* 14 wrz 2018 11:00

    Nie chcę być nie grzeczny ale nie ma takiej broni jak kałasznikow to co widać na zdjęciu to do niedawna na wyposażeniu Polskiej armii kbk AK

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5