Rajd rowerowy uczniów ze szkoły w Galinach. ZDJĘCIA

2018-07-06 10:40:55(ost. akt: 2018-07-06 10:45:07)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Z perspektywy dwóch kółek mogli podziwiać najbliższą okolicę uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.
W radosnych i beztroskich nastrojach, bo już przed samym zakończeniem roku szkolnego, piętnaścioro uczniów wyruszyło na rajd rowerowy. Trasa wiodła z Galin do Stoczka Klasztornego.

Na miejscu mogliśmy podziękować Matce Bożej za wszystkie okazane nam łaski w minionym roku szkolnym, zwiedziliśmy celę więzionego w Stoczku Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, a przed dalszą podróżą relaksowaliśmy się w klasztornych ogrodach.

Drogę powrotną stanowiła inna, nieco dłuższa trasa. Troszkę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły, czekając na upragnione wakacje.

Największą zaś radość opiekunom sprawiło stwierdzenie uczniów, że o wiele przyjemniej było jechać rowerem przez las, w przepięknych okolicznościach przyrody niż siedzieć przed komputerem.

Aby przypieczętować ukończenie rajdu wszyscy uczestnicy zastali nagrodzeni przez dyrektor medalami. Całą wyprawę zrealizowano zgodnie z planem działań szkolnego projektu „Kręci nas bezpieczeństwo”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Galin „Nasze Galiny”.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5