W niedzielę Bartoszycka Dycha Brzegiem Łyny. Będą utrudnienia w ruchu

2018-06-22 07:00:14 (ost. akt: 2018-06-22 07:13:47)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Uczestnicy niedzielnej Bartoszyckiej Dychy Brzegiem Łyny, czyli biegu na 10 km, odliczają godziny do startu. Zawody będą wiązały się z pewnymi, dwugodzinnymi utrudnieniami w ruchu.
Start i metę zawody będą miały na stadionie miejskim im. Kazimierza Górskiego. Następnie biegacze ruszą ulicami Sportową, Żeromskiego, pobiegną w kierunku
Wirwilt, gdzie nastąpi nawrót. Na stadion wrócą ulicami Żeromskiego, Moniuszki, Nowowiejskiego, Żeromskiego, a na koniec Sportową.


Imprezie towarzyszyć będą biegi dla dzieci na 800 m (zapisy w tym samym miejscu, gdzie do Bartoszyckiej Dychy Brzegiem Łyny, ale tutaj wpisowe już nie obowiązuje), losowanie nagród wśród uczestników zawodów oraz park rozrywki dla najmłodszych.

Główny bieg będzie wiązał się z dwugodzinnymi niedogodnościami dla mieszkańców "Działek" oraz Wiatraka, Wirwilt i Szyliny Małej. W g. 11-13 trasy, po których biec będą uczestnicy zawodów, zostaną całkowicie wyłączone z ruchu.

Chodzi tutaj o ścieżkę pieszo-rowerową przy ul. Nowowiejskiego, od skrzyżowania z ul. Moniuszki do skrzyżowania z ul. Żeromskiego, drogę powiatową Bartoszyce — Wiatrak — Wirwilty — Szylina Mała oraz ulice Sportową, Żeromskiego i Moniuszki.

Organizatorzy proszę jednocześnie o nie pozostawianie pojazdów na trasie biegu oraz wstrzymanie się od ruchu pojazdów w trakcie trwania imprezy.

Na skrzyżowaniach Moniuszki/Nowowiejskiego oraz Żeromskiego/Nowowiejskiego stać będą patrole policji, zaś na pozostałych "newralgicznych" skrzyżowaniach ruchem kierować będą uprawnieni do tego żołnierze.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5